stale-spolu

Stále Spolu

Příběh:

Stále spolu je dokument režisérky Evy Tomanové, která přes rok sledovala a natáčela jednu českou bizarní rodinku, která žije na pasece na Šumavě a je naprosto odtržená od civilizace. Manželský pár má devět dětí, žijí společně v jedné maringotce a všemu vládne železnou rukou otec rodiny, který rozhoduje o všem od toho, co se bude ten den jíst až po celkový světonázor. Děti nechodí do školy, rodiče je učí doma, plány do budoucna obecně nemají a na zimu odjíždí rodina bydlet pod most do Španělska.

(Pokračování textu…)

Číst dále


senna

Senna


Příběh:
Film Senna je pozoruhodný příběh mapující fyzické a duchovní úspěchy na trati neobyčejným člověkem a přitom nováčkem Sennou. Jedná se o dokumentární film, který pokrývá roky závodní legendy jako řidiče formule 1, od běžící sezony roku 1984 až k jeho předčasné smrti o deset let později. Film není určen jen pro fanoušky F1, jak by si někteří mohli myslet. (Pokračování textu…)

Číst dále

generation-iron

Generation Iron

Příběh:
Dokumentární snímek sledující životy těch nejlepších kulturistů na cestě k úspěchu v největší kulturistické soutěži na světe – Mr. Olympia. Seznámíme se s životy šampionů mimo hlediště. Co vše musí udělat proto, aby vypadali jak vypadají. Co všechno musí obětovat. A Co všechno obnáší být šampionem Mr. Olympia. Spatříme i finální okamžiky v drsném souboji Kaie Greena proti Philovi Heathovi.

(Pokračování textu…)

Číst dále

trabantem

Trabantem až na konec světa


Příběh:
8 lidí – jedna cesta napříč Jižní Amerikou v těch krásných žlutých krabicích zvaných trabanty. S čím vším se bude muset tým složený z Čechů,Poláků a jednoho Slováka potýkat ? My se rozhodně můžeme těšit na užasnou podívanou kterou oni sami prožijí napříč cestou přes Amazonský prales, pětitisícové průsmyky, pouště a mnohé dalšího co budou muset překonat, aby se dostali až na samotný konec světa. 4 měsíce spolu s lidmi, kteří se sotva znají, ale jedno mají společné a to víme už nyní a tím je láska k tomuto automobilu.

(Pokračování textu…)

Číst dále