hobit-bitva-peti-armad

Hobit: Bitva pěti armád

USA / Nový Zéland, 2014 (11.12.2014)

Režie: Peter Jackson
Předloha: John Ronald Reuel Tolkien (kniha)
Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro
Kamera: Andrew Lesnie
Hudba: Howard Shore
Hrají: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Billy Connolly, Aidan Turner, Ian Holm, Mikael Persbrandt, James Nesbitt, Bret McKenzie, Graham McTavish, Sylvester McCoy, Conan Stevens, Dean O’Gorman, Ken Stott, William Kircher, Jed Brophy, Mark Hadlow, Adam Brown, John Callen, Peter Hambleton, Stephen Hunter, John Bell, Ryan Gage

 

Příběh:
Hobbit: Bitva pěti armád přináší epický závěr dobrodružství Bilba Pytlíka, Thorina Oakenshielda a společnosti trpaslíků. Po znovu získání své vlasti z Šmakovy dračí pouště nevědomky uvolnili novou smrtící sílu do Světa.. Rozzuřený drak Šmak používá svůj ohnivý hněv na bezbranné muže, ženy a děti Jezerního město.

Thorin je nade vše posedlý s jeho znovu získaným pokladem a obětuje pro něj přátelství i svou čest. Naštvaný Bilbo se pokouší, aby Thorin viděl důvod proč se postarat o hobity kvůli zoufalé a nebezpečné volbě, která stojí před nimi. Existují ale ještě větší hrozby o kterých si ještě nejsou ani vědomy. Doposud spatřeny pouze čarodějem Gandalfem. Mocný Saurun totiž posílá svou čtvrtou legii Orků v utajeném útoku na osamělou horu.

Stupňující konflikt proti zlu se přibližuje a rasy trpaslíků, elfů a mužů musí rozhodnout – spojit se v boji proti stejnému nepříteli a nebo být jeden po jednom zničeni. Bilbo se ocitne v boji o svůj život a životy svých přátel v epické bitvě pěti armád. Budoucnost Středozemě visí na vlásku.

Hobit: Bitva pěti armád trailer Online ke shlédnutí