jenicek-a-marenka-lovci-carodejnic

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

flag_USA Hansel & Gretel: Witch Hunters

USA / Německo, 2013, 87 min (Director’s cut: 98 min)

Režie: Tommy Wirkola
Scénář: Dante Harper, Tommy Wirkola
Kamera: Michael Bonvillain
Hudba: Atli Örvarsson
Hrají: Jeremy Renner, Gemma Arterton, Famke Janssen, Pihla Viitala, Derek Mears, Ingrid Bolsø Berdal, Joanna Kulig, Thomas Mann, Peter Stormare, Bjørn Sundquist, Rainer Bock, Thomas Scharff, Cedric Eich, Alea Sophia Boudodimos, Sebastian Hülk, Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Zoë Bell, Robin Atkin Downes, Friedrich Heine, Stephanie Corneliussen, Fritz Roth, Tommy Wirkola, Jeppe Beck Laursen

 

Příběh:
Sourozenci Jeníček a Mařenka jsou ponecháni sami v lese jejich otcem. Zanedlouho je zajme temná čarodějnice do svého domku plného z cukroví. Nicméně Jeníčkovi a Mařence se podaří čarodějnici zabít a utéci pryč. O několik let později se ze sirotků staly slavní lovci čarodějnic.

A tak když v jedné malé vesničce chybí jedenáct dětí, tak zdejší starosta předvolá Jeníčka a Mařenku a požádá je o pomoc vedoucí k zachránění těchto dětí. Sourozenci přijedou do této vesnice, kde zachrání mladou dívku Minu z rukou místního šerifa, který ji chce upálit, protože ji obvinil z čarodějnictví i přesto, že nemá žádné pořádné důkazy. Sourozenci brzy zjistí, že za vším unesením stojí mocná čarodějnice Muriel, která je chce použít spolu s tajnou přísadou, aby vytvořila kouzlo, které všechny čarodějnice uchrání proti ohni. Osud všech 11 dětí jsou nyní v rukách Jeníčka a Mařenky.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic trailer Online ke shlédnutí