klub-posledni-nadeje

Klub poslední naděje

USA, 2013, 117 min

Režie: Jean-Marc Vallée
Scénář: Melisa Wallack, Craig Borten
Kamera: Yves Bélanger
Hrají: Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner, Steve Zahn, Denis O’Hare, Griffin Dunne, Kevin Rankin, James DuMont, Philippe Radelet, Juliet Reeves, Dallas Roberts, Michael O’Neill, Craig Borten

Příběh:
Píše se rok rok 1985- Dallas. Elektrikář a někdy také občasný jezdec na býkovi Ron Woodroof žije tvrdý život, který zahrnuje těžké kouření, pití a užívání drog (především kokainu) a obvyklého sexu. Je to rasista a zastánce homofobie. Ron se po pracovním úrazu nechává vyšetřit v nemocnici, kde doktoři zjišťují a informují ho, že je HIV pozitivní a že nejspíše umře do 30 dnů. Naštvaný Ron nechápe, že má opravdu tuto vážnou nemoc, protože jak on sám říká HIV + mohou mít pouze ,,buzeranti““.

Zanedlouho si ovšem uvědomuje vážnost situace a že je opravdu nejspíše pravda, že nemoc má. Začne studovat všechny výzkumy, které na tuto nemoc existují. Zjišťuje, že nejefektivnější léčba je pomocí drogy AZT. AZT je ovšem teprve v US ve vývoji , takže legální distribuce prozatím neexistuje. Kvůli ne příliš slavné finanční situaci si nemůže drogu koupit ani na černém trhu a tak hledá cokoliv co by mu přinejmenším mohlo získat něco málo času navíc. Hledání s plným nasazením začne tedy znovu. Nakonec ho jeho pátrání po léku vede do Mexica za doktorem Vassem. Jedná se o amerického lékaře, kterému ovšem licence na praktikování profese byla dávno zrušena. Ronův boj proti smrtelné nemoci teprve začal, ale už teď si je jist, že do nalezení léku dá vše, protože přeci jenom nemá co ztratit.

Klub poslední naděje trailer Online ke shlédnutí