nocni-bezec

Noční běžec [Run All Night]

flag_USA Run All Night

USA, 2015, 114 min

Režie: Jaume Collet-Serra
Scénář: Brad Ingelsby
Kamera: Martin Ruhe
Hudba: Junkie XL
Hrají: Liam Neeson, Joel Kinnaman, Ed Harris, Vincent D’Onofrio, Genesis Rodriguez, Common,Boyd Holbrook, Holt McCallany, Malcolm Goodwin, John Cenatiempo, Beau Knapp, Dan Domingues, Patricia Kalember, Radivoje Bukvic

Příběh:

Liam Neeson hraje gangstera Jimmyho Conlona z Brooklynu, kterému ne jen tak pro nic za nic přezdívali Hrobník. Jenže ty časy jsou už pryč a Jimmy svůj aktuální život utápí v alkoholu. Detektiv, který mu je ale posledních třicet let v patách bohužel sklony ke konci kariéry a usednutí do potemnělého baru nesdílí, a tak se musí mít Jimmy Conlon na pozoru, aby na stará kolena nemusel za mříže. Vše se zkomplikuje, když je Jimmyho syn, který nechce mít s mafiánskou kariérou své otce nic společného, svědkem vraždy a stane se tak terčem zabijáků, kteří ho chtějí zprovodit ze světa. Ten se chce naopak jít dobrovolně přiznat na policii. Neeson mu to však rozmluví a rozhodne se mu pomoci po svém.

Tento film si můžete zařadit jako další do šňůry snímků s Liamam Neesonem, které odstartoval v roce 2008 film 96 hodin [Taken]. Nic naplat, Liam je opět drsnější než smirkový papír a rozdává rány a kulky na všechny strany. Film mmá označení R, tedy není přístupný dětem, což se projevilo na brutalitě scén, v nichž se Liam zbavuje svých protivníků. Asi nemusíme říkat, že filosofický přesah v tomto filmu nenajdete, ale hledáte-li čisotu akci, tak vás Noční běžec jistě potěší.

Noční běžec trailer online ke shlédnutí

csfd            CSFD Hodnocení : 73%

imdb    IMDB Hodnocení : 71%

klapka            Kinotiponline Hodnocení : 72%