zapisnik-jedne-lasky

Zápisník jedné lásky

flag_USA The Notebook

USA, 2004, 123 min

Režie: Nick Cassavetes
Předloha: Nicholas Sparks (kniha)
Scénář: Jeremy Leven
Kamera: Robert Fraisse
Hudba: Aaron Zigman
Hrají: Rachel McAdams, Ryan Gosling, Gena Rowlands, James Garner, Joan Allen, James Marsden, Kevin Connolly, Sam Shepard, Paul Johansson, Obba Babatundé, Traci Dinwiddie, Nancy De Mayo, Heather Wahlquist, Cullen Moss, Leslea Fisher, David Thornton, Jamie Anne Allman, Robert Fraisse, Matthew Barry, Sandra Elise Williams

 

Příběh:
Každý den jeden starý muž v pečovatelském domě čte příběh o dvou milencích jedné staré ženě. Příběh následuje život dvou mladých milenců Noaha Calhouna a Allie Hamilton, kteří se seznámili jednoho večera na karnevalu. Vše vypadalo jako láska na celý život. To by se ovšem Rodiče mladé dívky Allie nesměli snažit Noaha a Allie oddělit od sebe.

Jejich hlavní důvod byli především kvůli nemajetnosti Noaha a kvůli tomuto jedinému důvodu by se měl od Allie držet pryč. A tak se spolu na neurčitou dobu odloučí. Allie čeká na dopis od svého milovaného několik let, ale jakmile žádný nedostane rozhodne se zasnoubit za mladého vojáka Lona. V místních novinách si jednoho dne Allie všimne Noahovy fotky. Je na ní zobrazen před plně renovovaným 200-let-starým domem. Tento článek je plný chvály. Srdce Allie málem praskne.

Naposledy když tento dům viděla byla to stará rozpadající se chatrč. Kdysi s ním stála sevřená v jeho náručích ve velké předsíni a poslouchala jeho plány o nákupu a obnovení tohoto domu. S láskou kterou k němu stále drží ji obrázek táhne k tomuto místu. Rozhodne se, že se za ním musí podívat a povědět mu o jejím manželství a zeptat se ho, proč nikdy nenapsal. Oba si myslí, že už jím na tom druhém nezáleží. Hluboko v srdci ovšem oba poznají, že to není tak zcela pravda.

Zápisník jedné lásky trailer Online ke shlédnutí