zivot-je-zivot

Život je život

Česko, 2015, 95 min

Režie: Milan Cieslar
Scénář: Martin Horský
Kamera: Václav Tlapák
Hudba: Alexius Tschallener
Hrají: Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Miroslav Táborský, Kristína Peláková, Tereza Voříšková,Barbora Poláková, Petr Vančura, Marek Taclík, Rostislav Novák ml., Sara Sandeva, Jaroslava Pokorná

Příběh:

Ondřej Vetchý hraje v nové české komedii otce od rodiny jménem František, který má za manželku Simonu Stašovou a společně tři dcery. Komické situace vznikají především kolem jejich milostných životů. Jedna z dcer má problém sehnat nápadníka, jiná jich má na svůj nízký věk naopak až příliš a třetí se právě nastěhovává zpět k rodičům se svým neúspěšným mužem a snaží se otěhotnět. František je policista a využívá svého zaměstnání, aby situace dívkám zjednodušil (či ještě více zkomplikoval).

V druhé linii filmu sledujeme, jak chce Františkova manželka Jana jet na dovolenou k moři, přičemž on by se spokojil jako každý rok s „Mácháčem“. Útěchu nalézá Jana u místního rozevlátého spisovatele a mezitím do Františkovy práce přichází mladá kolegyně, která jej také nenechává chladným. Vtipné momenty se vrší jeden na druhý a aby toho nebylo málo, tak František často utíká do snů, kde vystupuje jako James Bond a vše, co mu činí problémy v realitě, řeší najednou s elegancí britského agenta. Život je život je zkrátka oddechová komedie pro co nejširší cílové publikum a právě tyto diváky dobře pobaví.

Život je život trailer online ke shlédnutí