looper

Looper

flag_USA Looper

USA / Čína, 2012, 114 min

Režie: Rian Johnson
Scénář: Rian Johnson
Kamera: Steve Yedlin
Hudba: Nathan Johnson
Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt, Paul Dano, Jeff Daniels, Piper Perabo, Noah Segan, David Jensen, Jeff Chase, Garret Dillahunt, Marcus Hester, Tracie Thoms, Qing Xu, Pierce Gagnon, James Rawlings, David Joseph Martinez, Nick Gomez, Dane Rhodes, Han Soto, Jon Eyez, Lauren Thomas 

Příběh:
V roce 2074 je možné cestovat časem, ale je to zakázáno. Pokud ovšem kriminální organizace chce někoho zabít pošlou obět 30 let zpátky do minulosti kde dobře placení muži přezdívaní jako “ loopeři“ je zabijí a postarají se o jejich těla. Když se tito mafiáni rozhodnou zrušit smlouvu jakémukoliv lopperovi pošlou ho zpátky do minulosti, kde své budoucí já zabije o 30 let mladší já.

V Roce 2044 v Kansasu žije Joe – looper, který je závislý na drogách. Joe v budoucnosti zjistí kdo všechno zařizuje vraždy a cestování v čase a tak je poslán zpátky do minulosti, kde se o něj mladší Joe má postarat. Ten ho ovšem uvidí, zaváhá a selže. Mladý Joe se snaží starého Joe chytit a postarat se o něj. Ovšem už ale ví kriminálník Abe, který pošle nájemné vrahy, aby zabili oba. Joe najde své staré já a ten mu řekne vše o tom, jak v budoucnosti zabijí jeho milovanou manželku gangem patřící muži, který je přezdívaný jako Rainmaker. Starý Joe mu také řekne, že našel 3 děti a že jedno z nich bude zaručeně Rainmaker.

Bohužel ale neví jaké z nich a tak je odhodlaný zabít všechny 3. Nicméně loopeři je zanedlouho naleznou. Mladý Joe stihne utéci na Sářinu farmu. Ta mu pomůže s jeho nově vzniklém zraněním. Joe zanedlouho zjistí, že její syn Cid je pravděpodobně Rainmaker a tak se rozhodne dítě ochránit před odhodlaným starým Joe, který chce zabít všechny možné kluky, kteří by v budoucnosti zabili jeho manželku.

Looper trailer Online ke shlédnutí