klub-posledni-nadeje

Klub poslední naděje

Příběh:
Píše se rok rok 1985- Dallas. Elektrikář a někdy také občasný jezdec na býkovi Ron Woodroof žije tvrdý život, který zahrnuje těžké kouření, pití a užívání drog (především kokainu) a obvyklého sexu. Je to rasista a zastánce homofobie. Ron se po pracovním úrazu nechává vyšetřit v nemocnici, kde doktoři zjišťují a informují ho, že je HIV pozitivní a že nejspíše umře do 30 dnů. Naštvaný Ron nechápe, že má opravdu tuto vážnou nemoc, protože jak on sám říká HIV + mohou mít pouze ,,buzeranti““. (Pokračování textu…)

Číst dále

kralova-rec

Králova řeč

Příběh:
Bertie byl právě korunován na Anglického krále jeho zem je ovšem na prahu 2.Světové války a on ještě ke všemu má vadu řeči. Země potřebuje v této době jistého a sebevědomého krále a rozhodně ne někoho kdo bude ,,koktat““. Bertieho manželka tedy sjedná schůzku s terapeutem řeči Lionelem Loguem. Bertie zpočátku nevěří, že by někdy mohl mluvit jako normální člověk a bojí se , že kvůli jeho finální řeči se Anglie v životě nesjednotí proti Německu. Vysílání , které uslyší celý národ se blíží, jaksi asi Bertie povede ?

(Pokračování textu…)

Číst dále

argo

Argo

Příběh:
Pod zamínkou natočený nového Hollywoodského filmu se vydává tajný agent Tony Mendez do hlavního města Teheránu v Iránu. Jedná se ale pouze o nezbytné krytí, aby pomohl zachránit 6 amerických občanů během Íránské revoluce. On sám se vydává za jednoho z režisérů nového sci-fi filmu a spolu se zbylými Američany se ,,snaží““ natočit nový snímek pro Hollywood. Vymyšlený plán vypadá jako sebevražda, ale opravdu se jedná o film, který je natočen podle skutečné události

(Pokračování textu…)

Číst dále