jursky-svet

Jurský svět [Jurassic World]

flag_USA Jurassic World

USA, 2015, 125 min

Režie: Colin Trevorrow
Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver, Colin Trevorrow, Derek Connolly
Kamera: John Schwartzman
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D’Onofrio, Ty Simpkins, Nick Robinson, Omar Sy,B.D. Wong, Irrfan Khan, Jake Johnson, Brian Tee, Lauren Lapkus, Katie McGrath, Judy Greer,Andy Buckley, James DuMont, Gary Weeks, Eric Edelstein, Michelle DeVito, Erik Thirsk, Isaac Keys, Jimmy Fallon

Příběh:

Jurský park se stal úspěšnou turistickou atrakcí na ostrově Nublar. Přesně tak si to před 22 lety představoval John Hammond. Po deseti letech bezproblémového chodu chtějí vědci parku přilákat více turistů, a proto si znovu pokusí pomocí genetických úprav popostrčit matičku přírodu a vytvořit nové plemeno dinosaurů, kteří budou ještě o něco větší, ještě o něco chytřejší a jak se ukáže … ještě o něco krvelačnější. Po dokončení experimentu a vyšlechtění nových potvůrek všichni zjišťují, že jsou skutečně chytřejší než předchozí druh, protože rychle utečou ze svžch výběhů a naopak všichni lidé ostrově se stávají lovnou zvěří.


Jurský svět je blockbuster, který přichází před létem a má vše, co by měl tento typ filmu mít. Je velkolepý se strhujícícm dějem a akcí, která vás zatlačí do sedaček. Ti z vás, kteří si pamatují první Jurský park ocení jemné narážky a všichni bez výjimky si užijí dinosaury v jejich nejlepší formě. Mladý režisér Colin Trevorrow využil obří rozpočet beze zbytku a vytvořil film, na který se dívá s radostí a který prakticky nemá žádná hluchá místa. Doporučujeme!

Tomorrowland trailer online ke shlédnutí