jursky-svet

Jurský svět [Jurassic World]

Příběh:

Jurský park se stal úspěšnou turistickou atrakcí na ostrově Nublar. Přesně tak si to před 22 lety představoval John Hammond. Po deseti letech bezproblémového chodu chtějí vědci parku přilákat více turistů, a proto si znovu pokusí pomocí genetických úprav popostrčit matičku přírodu a vytvořit nové plemeno dinosaurů, kteří budou ještě o něco větší, ještě o něco chytřejší a jak se ukáže … ještě o něco krvelačnější. Po dokončení experimentu a vyšlechtění nových potvůrek všichni zjišťují, že jsou skutečně chytřejší než předchozí druh, protože rychle utečou ze svžch výběhů a naopak všichni lidé ostrově se stávají lovnou zvěří.

(Pokračování textu…)

Číst dále


madmax

Šílený Max: Zběsilá cesta [Mad Max: Fury Road]

Příběh:

Nejlepší postapokalyptický snímek všech dob? Nenapadá nás, který jiný by to mohl být. Navíc nabitý akcí k prasknutí tak, že vám nebudou oči stíhat. Šílený Max: Zběsilá cesta se odehrává v pouštním světe budoucnosti, kde žijí poslední skupinky lidstva bojující v rozkladu o poslední zbytky benzínu, vody a mateřského mléka. V tomto světe sledujeme příběh bývalého policisty Maxe. A  je to příběh, který je jakýkoliv, jen ne nudný.

(Pokračování textu…)

Číst dále

nocni-bezec

Noční běžec [Run All Night]

Příběh:

Liam Neeson hraje gangstera Jimmyho Conlona z Brooklynu, kterému ne jen tak pro nic za nic přezdívali Hrobník. Jenže ty časy jsou už pryč a Jimmy svůj aktuální život utápí v alkoholu. Detektiv, který mu je ale posledních třicet let v patách bohužel sklony ke konci kariéry a usednutí do potemnělého baru nesdílí, a tak se musí mít Jimmy Conlon na pozoru, aby na stará kolena nemusel za mříže. Vše se zkomplikuje, když je Jimmyho syn, který nechce mít s mafiánskou kariérou své otce nic společného, svědkem vraždy a stane se tak terčem zabijáků, kteří ho chtějí zprovodit ze světa. Ten se chce naopak jít dobrovolně přiznat na policii. Neeson mu to však rozmluví a rozhodne se mu pomoci po svém.

(Pokračování textu…)

Číst dále

rychle-zbesile7

Rychle a zběsile 7 [Furious 7]

Příběh:
Dominic Torretto (Vin Diesel) a jeho parta už doufali, že mají své divoké dny za sebou a jediná příležitost pro rychlou jízdu pro ně bude víkendová projížďka po rodinné grilovačce. Opak je však pravdou. Poté, co porazili mezinárodního teroristu Owena Shawa a šli si každý svou cestou, neměli tušení, že starší bratr Owena (Jason Statham) bude chtít pomstu a půjde po každém z Torretova gangu

(Pokračování textu…)

Číst dále

na-zivot-a-na-smrt

Na život a na smrt

Příběh:
4 členný team SEAL je poslán na chycení nebo zabití Talibánského šéfa v Afghánistánu. Zaujmou bezpečnou pozorovatelskou pozici, odkud zpovzdálí sledují cíl. Jsou ovšem prozrazeni místními farmáři a tak před nimi stojí těžké rozhodnutí. Zabít nevinné farmáře s malým chlapcem a eliminovat hrozbu prozrazení a nebo je nechat jít a riskovat odhalení. (Pokračování textu…)

Číst dále

skyfall

Skyfall

Příběh:
Bondův poslední úkol dopadá vážně špatně a jeho následkem jsou všichni agenti na Světě postupně odhaleni svými pravými identitami. Jejich odhalení vystaví většinu agentů do ohrožení života, především těch co jsou právě v terénu. Po útoku na MI6 (tajnou britskou služba) musí M přemístit celou organizaci. (Pokračování textu…)

Číst dále

rebelka

Rebelka

Příběh:
Merida je skotská princezna, která ráda jezdí na koni a střílí z luku. Její matka jí ovšem poví, že její zájmy nejsou jaké by správná princezna měla mít a že se bude vdávat. Meridetě se ovšem matčino rozhodnutí nelíbí a vzepře se proti němu. Po hádce s matkou Merida odjede pryč a potká čarodějnici. Zeptá se na kouzlo, které by změnilo její matku. (Pokračování textu…)

Číst dále

looper

Looper

Příběh:
V roce 2074 je možné cestovat časem, ale je to zakázáno. Pokud ovšem kriminální organizace chce někoho zabít pošlou obět 30 let zpátky do minulosti kde dobře placení muži přezdívaní jako “ loopeři“ je zabijí a postarají se o jejich těla. Když se tito mafiáni rozhodnou zrušit smlouvu jakémukoliv lopperovi pošlou ho zpátky do minulosti, kde své budoucí já zabije o 30 let mladší já. (Pokračování textu…)

Číst dále