forrest-gump

Forrest Gump

USA, 1994, 142 min

Režie: Robert Zemeckis
Předloha: Winston Groom (kniha)
Scénář: Eric Roth
Kamera: Don Burgess
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field, Haley Joel Osment, Peter Dobson, Siobhan Fallon, Hanna Hall, Brett Rice, Kirk Ward, Kurt Russell, Stephen Bridgewater, Michael Jace, Michael McFall, Joe Alaskey, Sam Anderson, Jacqueline Lovell, Mary Ellen Trainor, Vanessa Roth, Bryan Hanna, Jason McGuire, Gerald Ford, Lyndon B. Johnson, John Lennon, John F. Kennedy, Michael Conner Humphreys

 

Příběh:
Forrest Gump je jednoduchý mladý muž s IQ 75 a s páteří křivou jako politik. Forest je ovšem velmi hodný a má vždy dobré úmysly. Jeho dětstvím ho doprovází jeho jediná a nejlepší kamarádka Jenny. Jeho maminka ho učí způsoby života a nechává ho, aby si vybral sám svůj osud. Forrest navštěvuje normální základní školu a i přes své nízké IQ se dostane na Vysokou. Je tomu taky především díky tomu, jak rychle dokáže běhat a přes své úspěchy ve fotbalovém družstvu na Vysoké své studium úspěšně dokončí.

Po studiích odchází Forrest sloužit do války ve Vietnamu, kde nachází dva nové přátele Dana- svého nadřízeného a Bubbu, který se stává jedním z jeho nejlepších přátel. Za zásluhy ve Vietnamu získá medaili statečnosti a vytvoří slavnou společnost na chytání krevet. Naučí se dokonce hrát i profesionálně ping-ping. Jednoho dne má chuť si jít ,,zaběhat““ a tak běží přes 4 roky a 3 měsíce ve kterých inspiruje mnoho lidí k úžasným nápadům na kterých vydělají hromadu peněz (vytvoření slavného smajlíka, slavné moto firmy…). Velkou část Peněz získaných z firmy na krevety daruje lidem a kostelu v jeho rodném městě. Několikrát se setká s prezidentem. Nicméně nic z toho pro něj neznáma tolik, protože na jediné co on může pomyslet je jeho láska z dětství Jenny Curran.

Forrest Gump trailer Online ke shlédnutí