na-vlasku

Na vlásku

flag_USA Tangled

USA, 2010, 96 min

Režie: Byron Howard, Nathan Greno
Předloha: Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
Scénář: Dan Fogelman
Hudba: Alan Menken
Hrají: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy, Ron Perlman, Jeffrey Tambor, Brad Garrett, M.C. Gainey, Paul F. Tompkins, Richard Kiel, Byron Howard, Anne Lockhart, Nicholas Guest

 

Příběh:
Po získání léčících schopností z kouzelné květiny je malá princezna Rapunzel unesena z paláce během noci čarodejnicí Gothel. Gothel ví, že kouzelná moc květiny nyní roste v zlatých vlasech malé princezny a aby mohla zůstat napořád mladá musí Rapunzel zamknout do skryté věže. Rapunzel ovšem velmi rychle roste a zanedlouho se zní stává teenagerka a její vlasy již vyrostly do obrovských rozměrů. Krásná princezna byla zavřena celý svůj život ve věži a tak není divu, že je velmi zvědavá co se děje v okolním Světe.

Jednoho dne se známý bandita Flyn Ryder vyšplhá do věže, kde ho Rapunzel spoutá a vezme jako rukojmí. Rapunzel uzavře dohodu s okouzlujícím zlodějem, který ji bude doprovázet na zámek odkud se všechny ty světélkující tečky na obloze přichází na které se dívá zpoza věže každý rok na její narozeniny. Rapunzel za okamžik prožije jednu z nejvíce vzrušujících a nádherných okamžiků jejího života.

Na vlásku trailer Online ke shlédnutí