madmax

Šílený Max: Zběsilá cesta [Mad Max: Fury Road]

flag_USA Mad Max: Fury Road

USA, 2015, 120 min

Režie: George Miller
Scénář: George Miller, Nick Lathouris, Brendan McCarthy
Kamera: John Seale
Hudba: Junkie XL
Hrají: Tom Hardy, Nicholas Hoult, Charlize Theron, Hugh Keays-Byrne, Rosie Huntington-Whiteley, Zoë Kravitz, Riley Keough, Josh Helman, Nathan Jones, Megan Gale, Angus Sampson,Abbey Lee, John Howard, Courtney Eaton, Richard Carter

Příběh:

Nejlepší postapokalyptický snímek všech dob? Nenapadá nás, který jiný by to mohl být. Navíc nabitý akcí k prasknutí tak, že vám nebudou oči stíhat. Šílený Max: Zběsilá cesta se odehrává v pouštním světe budoucnosti, kde žijí poslední skupinky lidstva bojující v rozkladu o poslední zbytky benzínu, vody a mateřského mléka. V tomto světe sledujeme příběh bývalého policisty Maxe. A  je to příběh, který je jakýkoliv, jen ne nudný.

Max se po svém úniku ze zajetí dává dohromady s ženskou hrdinkou Furiosou a společně se s nákladem pěti manželek hlavního záporáka pokouší dostat zpět do své rodné země a uniknout ze spárů pouštního gangu. Soupeřem jim je nejen nevlídná krajina, ale i pouštní bouře a především rozlobenný Immortan Joe.

To co se děje na plátně se těžko popisuje a je potřeba to vidět. Film pádí zběsilým tempem kupředu a akce střídá akci. Některé záběry jsou o kousek zrychlené, aby působily ještě více akčním dojmem. Naprosto neuvěřitelně přitom zní, že režiséru Millerovi je přes 70 let a natočil snímek, který vypadá jako kdyby nějaký začínající nováček na steroidech chtěl položit nové základy akčnímu žánru. Pracuje hodně s kaskadéry namísto CGI triků, takže film má nádech jako by byl ze staré školy, ale přitom díky obřímu rozpočtu je vše megalomanské a šlapající kupředu jako hodinky. Mad Max: Fury Road je rozhodně klenotem, který se jen tak nevidí a již teď má své místo mezi kultovními filmy. Takže šup šup, honem do kina :-)

Šílený Max: Zběsilá cesta trailer online ke shlédnutí

csfd            CSFD Hodnocení :90%

imdb    IMDB Hodnocení : 88%

klapka            Kinotiponline Hodnocení : 95%