wall-i

VALL-I

flag_USA WALL-E

USA, 2008, 98 min

Režie: Andrew Stanton
Scénář: Andrew Stanton, Jim Reardon
Hudba: Thomas Newman
Hrají: Ben Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin, Sigourney Weaver, Fred Willard, Kathy Najimy, MacInTalk, Kim Kopf, Garrett Palmer, Teddy Newton, Jim Ward, Pete Docter, Andrew Stanton, John Ratzenberger

 

Příběh:
Ve vzdálené, ale ne tolik nerealistické budoucnosti lidi opustili planetu Zemi, protože byla celá zaplněna odpady. WALL-I byl určen jako jediný robot, aby tento nepořádek na Zemi uklidil. Zvědavému a uchvácenému robotovi pro každou cetku nechybí nic, kromě toho, že se občas cítí, tak sám. Jednoho dne je na zem poslána robotka Eve – je velmi elegantní ale také nebezpečná a má za úkol zjistit, jestli bude jednou život na Zemi zase možný.

WALL-I se do Eve velmi rychle zamiluje. Ta ho ovšem zatím nezná a bere ho jako potencionálního nepřítele. WALL-I ji ovšem jednoho dne zachrání z písečné bouře a ukáže ji žijící rostlinku, kterou našel mezi vším tím harampádím. Souvisle se svým naprogramováním Eve vezme rostlinku a automaticky spustí zelený protokol a přestane se jakkoliv hýbat nebo komunikovat . WALL-I nechápe co se nové kamarádce stalo, přesto ji ochrání před přicházejícím deštěm, větrem i blesky. Stále ovšem na nic nereaguje. Jednoho dne si obrovská lod pro Eve přiletí, ale WALL-I neví o koho se jedná a tak ze své lásky k Eve se neznáme lodi chytí.

Tato lod dorazí zpátky do velké vesmírné lodi, která převáží všechny lidi, kteří byli před 700 lety zachráněni. Zachránění lidé se ovšem pouze vznášejí na židlích, koukají se na televizi a jedí své jídlo pomocí koktejlů, aby se moc nenamáhali. Auto-pilot , který je několik století starý je naprogramován, aby rostlinku zničil a aby se lidstvo na Zem nikdy nevrátilo. Wall-I, Eve, statný kapitán a banda rozbitých robotů společně povedou vzpouru.

VALL-I trailer Online ke shlédnutí