fighter

Fighter

USA, 2010, 115 min

Režie: David O. Russell
Scénář: Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
Kamera: Hoyte Van Hoytema
Hudba: Michael Brook
Hrají: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams, Melissa Leo, Jack McGee, Americo Presciutti, Jeffrey Corazzini, Dan Marshall, Jackson Nicoll, Lindsey Warm

Příběh:
Píše se rok 1923. Bývalý boxer Dicky Eklund se domnívá, že televizní štáb chce natočit jeho návrat do boxerské kariéry. Ve skutečnosti se ovšem snaží natočit dokument o jeho sestupu jako drogově závislého člověka. Jeho mladší nevlastní bratr Micky Ward má nyní jedinou reálnou šanci na boxerský titul mistra světa. Jeho brácha a matka Alice si ovšem myslí, že především oni mají velkou zásluhu na Mickyho šanci k titulu. V noci velkého zápasu Mickyho protivník onemocní a je nalezena náhrada v podobě profesionálního boxera, který je o 10kg těžší než Micky.

I přes Mickyho výhrady jeho matka(managerka) a nevlastní bratr souhlasí se zápasem, aby shrábli velké peníze. Micky prohrává proti mnohem většímu protivníkovi v zcela zřejmém nevyrovnaném zápase.Frustrován jeho kariérou a ztrapněn jeho prohrou se Micky snaží vrátit do starého světa. Snaží se vybudovat vztah s velmi pohlednou barmankou Charlene Fleming (Amy Adams). Za několik týdnů mu Alice sežene nový zápas. Micky se ovšem bojí, že vše dopadne jako minule. Jeho nedostatek důvěry si okamžitě všimne Alice i jeho dalších 7 sester, které viní za jeho malou motivaci novou přítelkyni Charlene. Micky se zmíní, že dostal nabídku, aby za peníze trénoval v Las Vegas.

Dicky se chce o vše postarat dostane se ovšem znovu do problému s policií s kterou se rozhodne bojovat. Micky zasáhne, aby se pokusil zastavit policii od výprasku jeho bratra. Během této situace mu ovšem jeden z policajtů zlomí ruku a zatkne ho. Micky je zanedlouho propuštěn, Dicky je ovšem poslán do vězení. Micky si uvědomuje, že už toho má dost, jak mu jeho rodina šlape po kariéře a po snu získání titulu boxera světa. Je čas, aby vzal vše do vlastních rukou a znovu se probojoval do okruhu nejlepších zápasníků světa.

Fighter trailer Online ke shlédnutí