na-zivot-a-na-smrt

Na život a na smrt

Příběh:
4 členný team SEAL je poslán na chycení nebo zabití Talibánského šéfa v Afghánistánu. Zaujmou bezpečnou pozorovatelskou pozici, odkud zpovzdálí sledují cíl. Jsou ovšem prozrazeni místními farmáři a tak před nimi stojí těžké rozhodnutí. Zabít nevinné farmáře s malým chlapcem a eliminovat hrozbu prozrazení a nebo je nechat jít a riskovat odhalení. (Pokračování textu…)

Číst dále


senna

Senna


Příběh:
Film Senna je pozoruhodný příběh mapující fyzické a duchovní úspěchy na trati neobyčejným člověkem a přitom nováčkem Sennou. Jedná se o dokumentární film, který pokrývá roky závodní legendy jako řidiče formule 1, od běžící sezony roku 1984 až k jeho předčasné smrti o deset let později. Film není určen jen pro fanoušky F1, jak by si někteří mohli myslet. (Pokračování textu…)

Číst dále

fighter

Fighter

Příběh:
Píše se rok 1923. Bývalý boxer Dicky Eklund se domnívá, že televizní štáb chce natočit jeho návrat do boxerské kariéry. Ve skutečnosti se ovšem snaží natočit dokument o jeho sestupu jako drogově závislého člověka. Jeho mladší nevlastní bratr Micky Ward má nyní jedinou reálnou šanci na boxerský titul mistra světa. Jeho brácha a matka Alice si ovšem myslí, že především oni mají velkou zásluhu na Mickyho šanci k titulu. V noci velkého zápasu Mickyho protivník onemocní a je nalezena náhrada v podobě profesionálního boxera, který je o 10kg těžší než Micky. (Pokračování textu…)

Číst dále

klub-posledni-nadeje

Klub poslední naděje

Příběh:
Píše se rok rok 1985- Dallas. Elektrikář a někdy také občasný jezdec na býkovi Ron Woodroof žije tvrdý život, který zahrnuje těžké kouření, pití a užívání drog (především kokainu) a obvyklého sexu. Je to rasista a zastánce homofobie. Ron se po pracovním úrazu nechává vyšetřit v nemocnici, kde doktoři zjišťují a informují ho, že je HIV pozitivní a že nejspíše umře do 30 dnů. Naštvaný Ron nechápe, že má opravdu tuto vážnou nemoc, protože jak on sám říká HIV + mohou mít pouze ,,buzeranti““. (Pokračování textu…)

Číst dále

kralova-rec

Králova řeč

Příběh:
Bertie byl právě korunován na Anglického krále jeho zem je ovšem na prahu 2.Světové války a on ještě ke všemu má vadu řeči. Země potřebuje v této době jistého a sebevědomého krále a rozhodně ne někoho kdo bude ,,koktat““. Bertieho manželka tedy sjedná schůzku s terapeutem řeči Lionelem Loguem. Bertie zpočátku nevěří, že by někdy mohl mluvit jako normální člověk a bojí se , že kvůli jeho finální řeči se Anglie v životě nesjednotí proti Německu. Vysílání , které uslyší celý národ se blíží, jaksi asi Bertie povede ?

(Pokračování textu…)

Číst dále

rivalove

Rivalové

Příběh:
James Hunt a Niki Lauda jsou dva velmi úspěšní jezdci Formule 1. James miluje život, ale nebojí se riskovat a pro výhru je ochoten udělat cokoliv. Je obdivován ženami, milován obecenstvem i svým týmem. Lauda je přísný jezdec, který vyžaduje od svého okolí a týmu především respekt. Oba fantastičtí jezdci se spolu utkají na dráze formule 1 v roce 1976. Samotná dráha je životu nebezpečná ve velké rychlosti v jaké jezdci musí jezdit natož, když vše ještě zkomplikuje nevydařené počasí. Výherce může být ovšem pouze jeden a kdo se jím stane ? Vše a mnohem více se dozvíme v akčním snímku natočeném podle skutečné události.

(Pokračování textu…)

Číst dále