samba

Samba

flag_USA Samba

USA, 2015, 140 min

Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano
Předloha: Delphine Coulin (kniha)
Scénář: Olivier Nakache, Eric Toledano, Muriel Coulin
Kamera: Stéphane Fontaine
Hudba: Ludovico Einaudi
Hrají: Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim, Izïa Higelin, Hélène Vincent, Christiane Millet, Jacqueline Jehanneuf, Liya Kebede, Clotilde Mollet, Isaka Sawadogo, Jean-Michel Correia

Příběh:
Možná si pamatujete na Omara Sy z jednoho z nejlépe hodnocených filmů roku 2011 Nedotknutelní [Intouchables], kde ztvárnil černošského opatrovníka, který vrátí jiskru do života ochrnutému milionáři. Pokud se vám Nedotknutelní líbili, tak byste si neměli nechat ujít film Samba, kde je Omar Sy v hlavní roli společně s Charlotte Gainsborough a na režisérské stoličce opět usedl Olivier Nakache.

Samba je vysoký Senegalec, který před lety emigroval do Francie a od té doby se protlouká a dává za vděk libovolné práci, kterou najde. Alice je naproti tomu manažerka, která trpí syndromem vyhoření a tím, že pracuje jako dobrovolník se snaží dát svému životu opět směr. Samba a Alice si k sobě brzy najdou cestu a my můžeme sledovat hořko-sladkou komedii, při níž si budete přát, aby to těmto dvěma lidem z jiných světů dobře dopadlo.

Olivier Nakache nás už v Nedotknutelných přesvědčil, že umí natočit silný lidský příběh, který působí více realisticky než kdyby podobnou látku zpracoval Holywood a nejinak je tomu i v případě filmu Samba. Vyvážený příběh s občasným humorem a především skvěle zahranými postavami tak nakonec nejde popsat lépe, než tím, že vám po něm zůstane úsměv na rtech a pocit, že takto milých filmů by mohlo být více.

Samba trailer online ke shlédnutí

csfd            CSFD Hodnocení : 79%

imdb    IMDB Hodnocení : 67%

klapka            Kinotiponline Hodnocení : 80%