rychle-zbesile7

Rychle a zběsile 7 [Furious 7]

flag_USA Furious 7

USA, 2015, 140 min

Režie: James Wan
Scénář: Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Kamera: Stephen F. Windon, Marc Spicer
Hudba: Brian Tyler
Hrají: Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Dwayne Johnson, Kurt Russell, Tony Jaa, Djimon Hounsou, Lucas Black, Cody Walker, Shad Moss, Nathalie Emmanuel, Iggy Azalea, John Brotherton, Susan Santiago, Noel Gugliemi, Ronda Rousey, Brian Mahoney, Ali Fazal, Anna Colwell, Elsa Pataky, Gal Gadot, Gentry White, Romeo Santos

Příběh:
Dominic Torretto (Vin Diesel) a jeho parta už doufali, že mají své divoké dny za sebou a jediná příležitost pro rychlou jízdu pro ně bude víkendová projížďka po rodinné grilovačce. Opak je však pravdou. Poté, co porazili mezinárodního teroristu Owena Shawa a šli si každý svou cestou, neměli tušení, že starší bratr Owena (Jason Statham) bude chtít pomstu a půjde po každém z Torretova gangu

V druhé linii filmu sledujeme somálského teroristu Jakarda, který se stejně jako šedá eminence vlády USA jméno „Pan Nikdo“ snaží pro sebe získat tajný program „Boží oko“, s jehož pomocí lze vystopovat polohu kohokoliv na planetě. Vše se spojí ve chvíli, kdy se Torrettova partička rozhodne ukrást Boží oko pro sebe, aby jej mohla použít pro vypátrání Deckarda Owena. A provedou to jak jinak než za použití aut.

Pokud jste viděli předchozí díly série Rychle a zběsile, nemusím vám pravděpodobně vysvětlovat, co od tohoto dílu čekat. Akce je hodně a je velmi profesionálně natočená, na auta se pěkně dívá a režisér James Wan stříhá o něco rychleji než bylo v dílech 5 a 6. Pravidla fyziky jsou naprosto ignorována a vše šlape rychle kupředu jako písty pod kapotou. Smutnou zprávou pro filmaře byla smrt Paula Walkera, který je jako Torretův parťák Brian v sérii od prvního dílu. Rozlučka s ním je nicméně i přes žánr, v němž se pohybujeme, natočena citlivě.

Škoda je, že postava, kterou ztvárňuje The Rock je ve filmu méně než byste čekali. Ale i tak je nový Rychle a zběsile 7 sázkou na jistotu pokud chcete vidět akční film se vším, co může v roce 2015 nabídnout.

Rychle a zběsila 7 trailer online ke shlédnutí

csfd            CSFD Hodnocení : 78%

imdb    IMDB Hodnocení : 82%

klapka            Kinotiponline Hodnocení : 80%