walter-mitty-a-jeho-tajny-zivot

Walter Mitty a jeho tajný život

flag_USA The Secret Life of Walter Mitty


USA, 2013, 114 min

male

Režie: Ben Stiller
Předloha: James Thurber (povídka)
Scénář: Steve Conrad
Kamera: Stuart Dryburgh
Hudba: Theodore Shapiro
Hrají: Ben Stiller, Kristen Wiig, Adam Scott, Kathryn Hahn, Patton Oswalt, Shirley MacLaine, Adrian Martinez, Sean Penn, Ólafur Darri Ólafsson, Joey Slotnick, Rosemary Howard, Joe Vargas, Kai Lennox, Jon Daly

Příběh:
Vedoucí sektoru fotoedice Walter Mitty pracuje v časopisu Life již šestnáct let a vede nudný život, nikam nejezdí, nedělá žádné výlety a ani nemá žádné pořádné koníčky. Pouze jezdí do práce a zase z práce domů. Je to snílek a do své fantazie se ponoří několikrát denně.

Sní o různých variantách světa, které by mohli nastat, avšak nikdy nenastanou. Walter má slabost pro nedávno přijatou dívku Cheryl Melhoff. Je ale je příliš plachý na to, aby jí pozval na rande a tak se jí snaží kontaktovat prostřednictvím seznamky. Časopis připravuje vytištění posledního vydání a nepříjemný manažer Ted Hendricks připravuje nevyhnutelné propouštění během několika příštích dní. Walter byl v kontaktu s tajemným, nezávislým fotografem Seanem O’Connellem, který k němu domů poslal balíček negativů a peněženku jako dárek za jeho práci.

Sean také navrhl hlavními managementu Tedovi použití negativu číslo 25 na obálku posledního vydání. Nicméně Walter tento negativ nemůže za žádnou cenu najít. Walter musí jednat a tak se rozhodne jet za Seanem. Nemá ovšem žádné prostředky k jeho kontaktování a jakmile zjistí, že by mohl být v Greelandu, tak okamžitě vyráží na cestu. Tam ho ovšem nenalezne a tak začne Walterovo neuvěřitelné dobrodružství k nalezení snímku číslo 25.

Walter Mitty a jeho tajný život trailer Online ke shlédnutí

 

csfd            CSFD Hodnocení : 78%

imdb    IMDB Hodnocení : 74%

klapka            Kinotiponline Hodnocení : 73%