na-zivot-a-na-smrt

Na život a na smrt

flag_USA Lone Survivor

USA, 2013, 121 min

Režie: Peter Berg
Předloha: Patrick Robinson (kniha), Marcus Luttrell (kniha)
Scénář: Peter Berg
Kamera: Tobias A. Schliessler
Hudba: Steve Jablonsky, Explosions in the Sky
Hrají: Mark Wahlberg, Ben Foster, Taylor Kitsch, Emile Hirsch, Eric Bana, Ali Suliman, Scott Elrod, Alexander Ludwig, Rohan Chand, Marcus Luttrell, Peter Berg, Dan Bilzerian

Příběh:
4 členný team SEAL je poslán na chycení nebo zabití Talibánského šéfa v Afghánistánu. Zaujmou bezpečnou pozorovatelskou pozici, odkud zpovzdálí sledují cíl. Jsou ovšem prozrazeni místními farmáři a tak před nimi stojí těžké rozhodnutí. Zabít nevinné farmáře s malým chlapcem a eliminovat hrozbu prozrazení a nebo je nechat jít a riskovat odhalení.

Rozhodnou se je nechat žít a vydají se schovat na bezpečnou pozici odkud by mohli zavolat o pomoc. Talibánci je ovšem velmi brzo doženou a 4 členný team SEAL začíná bojovat boj na život a na smrt. Jednomu z američanů se podaří zavolat jejich vojenskou základnu, která okamžitě vyšle helikoptéry. S příslibem blížící se záchrany američtí vojáci mají znovu v co věřit. Jedna z helikoptér je připravena k vysazení vojáku. Je ovšem okamžitě sestřelena talibánci.

4 členná parta vojáků/kamarádu je již mrtva kromě jediného amerického vojáka Marcuse Luttrella, který je zachráněn jedním Afgánským mužem. Marcus je přinesen do vesnice jeho zachránce. Talibánci si tohle ovšem od mužů z Afghánistánu nenechají líbit, takže Marcus ještě nemá zcela vyhráno. Příběh je založen podle skutečné události operace zvané ,,Red Wings“, která se stala roku 2005.

Jedna za všechny trailer Online ke shlédnutí

 

csfd            CSFD Hodnocení : 75%

imdb    IMDB Hodnocení : 77%

klapka            Kinotiponline Hodnocení : 79%